• Biblioteka Przedszkolaka

• Nowa galeria Biblioteka Przedszkolaka została dodana do albumu fotograficznego

30.11.2023 w ramach projektu BIBLIOTEKA PRZEDSZKOLAKA odwiedziła nas babcia jednego przedszkolaka pani Krystyna Bojda. Dzieci poznały bajkę Juliana Tuwima ,,Pan Maluśkiewicz i wieloryb". Starszaki z uwagą i zaciekawieniem wysłuchały utworu, wspaniale przez naszego gościa przeczytanego.

• Andrzejki - Starszaki

• Nowa galeria Andrzejki - Starszaki została dodana do albumu fotograficznego

29.11.2023 odbyła się Zabawa Andrzejkowa. Przedszkolaki poznały ludowe tradycje naszych przodków i andrzejkowe wróżby. Magiczna i czarodziejska atmosfera sprzyjała wesołej i spontanicznej zabawie.

• Dzień Jeża - Starszaki

• Nowa galeria Dzień Jeża - Starszaki została dodana do albumu fotograficznego

17.11.2023 obchodziliśmy Dzień Jeża. Przedszkolaki w oparciu o ilustracje , prezentację multimedialną dowiedziały się wielu ciekawostek o jeżach, a jeżowe zabawy wprawiły wszystkich w wesoły i radosny nastrój.

• DZIEŃ JEŻA

• Nowa galeria DZIEŃ JEŻA została dodana do albumu fotograficznego

17 listopada był w naszym przedszkolu DNIEM JEZA. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że te kłujące ssaki są pod ochroną, poznały bliżej ich środowisko naturalne, sposób odżywiania oraz w jaki sposób przygotowują się na zimę. Przez cały dzień jezyk był głównym obiektem zainteresowań dzieci. Utworzyły mu nawet zimowe legowisko.                          ŚPIJ SPOKOJNIE JEŻYKU. DO ZOBACZENIA WIOSNĄ.

• Narodowe Święto Niepodległości - Starszaki

• Nowa galeria Narodowe Święto Niepodległości - Starszaki została dodana do albumu fotograficznego

10 listopada Starszaki obchodziły Narodowe Święto Niepodległości. Dzieci przypomniały sobie historię powstania państwa polskiego, kolejne stolice Polski oraz symbole narodowe. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy, liczne piosenki patriotyczne oraz recytowaliśmy patriotyczne wiersze. Odwiedziliśmy również tablicę pamiątkową pod przedszkolem, gdzie zapaliliśmy znicze i modliliśmysię za obrońców naszej ojczyzny.

• VIII Gminny Konkurs Patriotyczny

• Nowa galeria VIII Gminny Konkurs Patriotyczny została dodana do albumu fotograficznego

9 listopada 2023 nasze przedszkolaki uczestniczyły w VIII Gminnym Konkursie Poezji i Piosenki Patriotycznej ,,Wolność jest w nas." Przedszkolaków reprezentowały Amelia Stępień,Gabriela Głowiak i Karolina Rejman. Dziewczynki wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Główną nagrodę zdobyła Karolina Rejman zajmując 1 miejsce , z czego jesteśmy ogromnie dumni. Gratulujemy reprezentantkom                 i życzymy dalszych sukcesów.

• NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• Nowa galeria NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI została dodana do albumu fotograficznego

11 LISTOPADA jest NARODOWYM ŚWIĘTEM NIEPODLEGŁOŚCI. W dniu poprzedzającym to święto maluszki uczestniczyły w zajęciach, podczas których kształtowały postawy szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych. Uczyły się właściwej postawy podczas słuchania hymnu narodowego. Poznały wiersz "Kto ty jesteś" Władysława Bełzy oraz recytowały wiersz "Barwy ojczyste" Czesława Janczarskiego.

• Dzień Makaronu

• Nowa galeria Dzień Makaronu została dodana do albumu fotograficznego

Ach co to był za dzień. Po prostu DZIEŃ MAKARONU!!! 25 października na całym świecie obchodzony jest jego dzień. Celem Dnia Makaronu, było pokazanie, że jest to potrawa znana i lubiana na całym świecie.. Na zajęciach poznawaliśmy „ciekawostki makaronowe”, jego wygląd, zastosowanie i sposób powstawania. Dzieci dowiedziały się, w jakim kraju narodziła się tradycja jedzenia makaronu oraz dostały od pani Beatki naszej kucharki prosty przepis na makaron. Największą atrakcją było samodzielne wałkowanie i krojenie makaronu w makaronowej maszynce Potem był czas na zajęcia plastyczne „Makaronowe jeżyki”.

• Dzień Makaronu

• Nowa galeria Dzień Makaronu została dodana do albumu fotograficznego

25 października obchodziliśmy w przedszkolu dzień makaronu. Dzieci poznały różne rodzaje makaronów, dowiedziały się skąd pochodzi makaron, uczestniczyły w różnych zabawach związanych z makaronem  i robiły makaron.