• Wizja i misja przedszkola

Wizja przedszkola

1. Przedszkole uwzględnia potrzeby dzieci i dba o ich wszechstronny rozwój osobowości.
          2. W przedszkolu kształtuje się tożsamość narodową i regionalną wychowanków.
          3. Dzieci poznają przyrodę, uczą się ją rozumieć, kochać i szanować, a także korzystać z jej zasobów dla własnego zdrowia i zaspokojenia potrzeb.
          4. Przygotowuje dzieci do podjęcia nauki w szkole.
          5. Rodzice uczestniczą w życiu przedszkola.
          6. Przedszkole zatrudnia wykwalifikowaną, kompetentną, zaangażowaną i odpowiedzialną kadrę pedagogiczną.
          7. Przedszkole jest placówką bezpieczną, przyjazną dzieciom, rodzicom, otwartą na ich potrzeby.
          8. Przedszkole uwzględnia w swoich działaniach potrzeby środowiska lokalnego.
          9. Promuje swoje osiągnięcia i ma dobrą opinię w środowisku.

Misja przedszkola

Nasze przedszkole:

- zapewnia dzieciom opiekę i bezpieczeństwo,

- tworzy warunki dla indywidualnego i wszechstronnego rozwoju dziecka,

- traktuje każde dziecko indywidualnie i podmiotowo,

- współdziała z rodziną w procesie nauczania, wychowania i opieki,

- kształtuje postawy patriotyczne, moralne, proekologiczne,

- pozwala zdobyć umiejętność podporządkowania się regułom życia w grupierówieśniczej

- promuje zdrowie fizyczne i psychiczne, przestrzega zasad wynikających z Konwencji Praw Dziecka,

- analizuje i ocenia efekty swojej pracy.