• Oferta

•    W naszym przedszkolu zapewniamy optymalne warunki do wszechstronnego rozwoju osobowości dziecka, jego zdolności i zainteresowań. . Przedszkole oferuje dodatkowe zajęcia:  religię, język angielski, rytmikę, terapię  logopedyczną.

Praca dydaktyczno-wychowawcza prowadzona jest w oparciu o Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego zatwierdzoną przez MEN. Ponadto realizowane są zadania zawarte w autorskich programach nauczycieli przedszkola. Placówka od roku szkolnego 2014/2015 realizuje własny program „Moje małe miejsce na Podkarpaciu”, którego celem jest wprowadzenie dzieci w świat tradycji, obyczajów i dziedzictwa kulturowego małeji dużej Ojczyzny.

I miejsce w konkursie "Moje małe miejsce na Podkarpaciu"

Najbliższe otoczenie przedszkola: starorzecze Wisłoka, łąki i pola,  stwarzają dogodne warunki do rozbudzania u dzieci wrażliwości ekologicznej oraz kształtowania postaw prozdrowotnych. Wiosenną atrakcją dla przedszkolaków jest możliwość codziennej obserwacji bocianów w gnieździe znajdującym się w ogrodzie przedszkolnym. Poprzez stałe obcowanie z naturą przybliżamy dzieciom zagadnienia dotyczące ochrony środowiska kształtując prawidłowe postawy wobec roślin i zwierząt. Jest to kierunek obecnychi przyszłych działań dydaktyczno – wychowawczych naszego przedszkola, które odzwierciedla program ekologiczny przedszkola „Bliżej przyrody – znamy, kochamy, chronimy”.

Od wielu lat nasze przedszkole przy współpracując z Gminnym Ośrodkiem Kultury
          i Biblioteką w Palikówce, uczestniczy w ogólnopolskiej społecznej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Naszym przedszkolakom czytają bajki nie tylko nauczycielki przedszkola, ale również przebrane w bajkowe stroje, Panie bibliotekarki, Rodzice, Dziadkowie oraz zaproszeni goście. W ramach integracji ze środowiskiem lokalnym, współpracujemy, m.in.z Zespołem Szkół w Palikówce, Strażą Pożarną w Palikówce, Państwową Strażą Pożarną w Rzeszowie, GOPS w Krasnem, Policją, Stowarzyszeniem Kobiet Wsi Palikówka, Przedszkolem Publicznym nr 9 w Rzeszowie oraz przedszkolami Gminy Krasne.  Do budowania rodzinnego klimatu i tworzenia naszej przedszkolnej przestrzeni włączamy  rodziców. Jednym ze wspólnie prowadzonych działań było upiększanie przedszkolnego ogrodu poprzez sadzenie drzew, kwiatów i krzewów.

Wychowankowie naszego przedszkola biorą udział w różnych konkursach organizowanych w przedszkolu i przez inne placówki, spotkaniach z ciekawymi ludźmi i wycieczkach.

Umiejętności muzyczne, teatralne i recytatorskie dzieci prezentowane są podczas organizowanych w przedszkolu uroczystości.

W naszym przedszkolu promujemy zachowania prozdrowotne, proekologiczne oraz podejmujemy działania związane z wychowaniem patriotycznym. Dbamy o to, aby najmłodsi mogli czuć że są Polakami. Prostymi sposobami i metodami dostępnymi percepcji dziecka przybliżamy historię kraju w którym mieszkamy, rozniecamy iskierkę patriotyzmu. Jako kadra pedagogiczna wpieramy wszechstronny rozwój dziecka i tworzymy możliwości doświadczania szczęśliwego dzieciństwa w grupie rówieśników. Integracja dzieci, rodziców, pracowników przedszkola i najbliższego otoczenia dziecka sprzyja tworzeniu atmosfery zaufania i poczucia bezpieczeństwa.