• ANDRZEJKI - starszaki

• Nowa galeria ANDRZEJKI - starszaki została dodana do albumu fotograficznego

Wszyscy zgodzimy się, że każda zabawa jest dobra. Dlatego 29.11.2022r. urządziliśmy w przedszkolu andrzejki. Na wstępie dzieci dowiedziały się dlaczego zabawa w tym dniu nosi właśnie taką nazwę. A tradycja andrzejek w Polsce jest bardzo długa. Starszaki wzięły udział w różnych wróżbach, które traktowały z lekkim przymrużeniem oka.

• Światowy Dzień Pluszowego Misia

• Nowa galeria Światowy Dzień Pluszowego Misia została dodana do albumu fotograficznego

25.11.2022 obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki poznały historię powstania pierwszego pluszowego misia w USA o imieniu Teedy. Rozpoznawały postacie misiów z różnych bajek. Rozwijały wszechstronną stymulację poprzez połączenie wrażeń ruchowych, słuchowych. wzrokowych i dotykowych.

• Z wizytą w bibliotece

• starszaki

W dniu 22.11.2022r. starszaki odwiedziły BIBLIOTEKĘ W PALIKÓWCE. Pani Agnieszka zawsze bardzo chętnie gości małych przedszkolaków. Przeczytała im bajeczkę pt. "Złotowłosa i trzy niedźwiadki". Przedszkolaki z zaciekawieniem jej wysłuchały, a później opowiadały swoje wrażenia jakie odniosły podczas słuchania. Miały również okazję pooglądać inne pozycje książkowe jakie ma w swojej ofercie biblioteka.

Pani Agnieszko bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie nas w bibliotece.

Obiecujemy być częstymi gośćmi w murach biblioteki!

• Nowa galeria Święto Niepodległości została dodana do albumu fotograficznego

W czwartek obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości - 11 Listopada. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Narodowy "Mazurek Dąbrowskiego". Dzieci poznały legendę "O Lechu i Białym Orle". Przedszkolaki mówiły wiersze i śpiewały piosenki patriotyczne, tańczyły tańce ludowe, poznały dekalog współczesnego patrioty, poszerzyły wiedzę na temat własnej Ojczyzny i symboli narodowych.

• DZIEŃ UŚMIECHU

• INSCENIZACJA "RZEPKI" J.TUWIMA W WYKONANIU NAJBLIŻSZYCH PRZEDSZKOLAKÓW

04 listopada z okazji DNIA UŚMIECHU przedszkolaki miały okazję obejrzeć inscenizację utworu J. Tuwima pt. "Rzepka". W rolę postaci wcielili się najbliżsi przedszkolaków oraz pracownicy przedszkola. Narratorem była pani Agnieszka z biblioteki. Odgrywane role były zaskoczeniem dla dzieci i wzbudziły mnóstwo emocji i zachwytu. Śmiechom i oklaskom nie było końca.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM OSOBOM.

• Dzień Kundelka - Maluszki

• Nowa galeria Dzień Kundelka - Maluszki została dodana do albumu fotograficznego

26 października Maluszki obchodziły Dzień Kundelka. Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o psiaki i jakie  atrybuty potrzebne są do ich pielęgnacji. Poznały również rasy psów najczęściej spotykane w naszych domach.

• LEKCJA BIBLIOTECZNA

• STARSZAKI

W piątek 28 października starszaki uczestniczyły w lekcji bibliotecznej. Podczas jej trwania wysłuchały opowiadania pt. "Gadatliwy ptak Narina" Rafała Witka. Dowiedziały się jak żyją dzieci w dalekiej Afryce. Wykonały również mieszkańca tej dalekiej  krainy hipopotama. Pani Agnieszka zaprosiła dzieci do odwiedzania biblioteki wraz z rodzicami.