• OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

• PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

20 września jest OGÓLNOPOLSKIM DNIEM PRZEDSZKOLAKA. W tym dniu maluszki zdobywały szereg sprawności, dzięki którym mogły zostać PASOWANE NA PRZEDSZKOLAKA. Wszelkie zadania wykonywały dzielnie i z uśmiechem na twarzy. Odebrały również pamiątkowe dyplomy.

• Pożegnanie STARSZAKÓW

• Dzień 23.06.2021r. był w naszym przedszkolu dniem bardzo uroczystym i wyjątkowym. Odbyła się bowiem wtedy uroczystość POŻEGNANIA STARSZAKÓW. Tak szybko minął przedszkolny czas dla ośmiorga dzieci, które ukończyły edukację przedszkolną i niebawem wkroczą w nowy "szkolny świat". Świat szkolnych przygód ale i wielu wyzwań.

Dziękujemy zarówno przedszkolakom jak i rodzicom za wspólnie spędzony czas. Dzieciom życzymy udanych wakacji, a po nich samych sukcesów w szkole, wielu powodów do uśmiechu oraz nowych przyjaźni.

POWODZENIA

• Nowa galeria Dzień Dziecka została dodana do albumu fotograficznego

1 czerwca w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Dziecka. "Wszystkiego Najlepszego" życzymy jeszcze raz naszym kochanym przedszkolakom !

• ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZOŁY

• 20 maja podczas ŚWIATOWEGO DNIA PSZCZOŁY poznaliśmy kilka ciekawostek na temat życia tych niezwykłych owadów. Wiemy dlaczego są one tak ważne dla przyrody i człowieka. Dlaczego bez nich nie byłoby życia.

• POMORZE

• W ramach realizacji projektu WĘDRÓWKI PO POLSCE tym razem poznaliśmy POMORZE z jego stolicą Gdańskiem. Dowiedzieliśmy się, że pomorze  to nazwa geograficzna regionu, kraina leżąca nad morzem czyli blisko morza. Przedszkolaki poznały "Legendę o Gdańskich Lwach", dowiedziały się jak powstał bursztyn, znają historię "O muszce w bursztynie", poznały  Sopot.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ STRAŻAKA

• DZIEŃ STRAŻY POŻARNEJ obchodzony jest w dniu wspomnienia Świętego Floriana - patrona strażaków w dniiu 4 maja. Nasze przedszkolaki wyraziły wdzięczność strażakom za ich ciężką pracę. My także w przyszłości będziemy dzielnymi strażakami.

• Udział w IX MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE "Wesołego Alleluja"

• Czworo przedszkolaków z grupy starszej wzięło udział w IX MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE "Wesołego Alleluja" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Woli Zgłobieńskiej. Laureatkami konkursu zostały Aleksandra Müller oraz Aleksandra Gaweł. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• LOGOPEDYCZNY KONKURS RECYTATORSKI

• MISTRZ POPRAWNEJ WYMOWY

30.04.2021r. odbył się w naszym przedszkolu LOGOPEDYCZNY KONKURS RECYTATORSKI "MISTRZ POPRAWNEJ WYMOWY" zorganizowany przez panią logopedę Agnieszkę Drąg, w którym dzieci z grupy starszej prezentowały wiersze Jana Brzechwy. Występy były bardzo udane. Wyróżnieni zostali: Patrycja Głowiak oraz Mateusz Biela. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych występów.

Każdy uczestnik wykonał piękną ilustrację do swojego wiersza.

Zdjęcia patrz GALERIA ZDJĘĆ

• Udział w KONKURSIE

• UDZIAŁ W KONKURSIE Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI

Nasze przedszkolaki wzięły udział w KONKURSIE dla grup przedszkolnych "Jak dbamy o Naszą Planetę" zorganizowanym przez Wydawnictwo Edukacyjne PODRĘCZNIKARNIA.

• JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI

• JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI 💙 #challengeniebieskiemotyle2021#

Celem akcji jest poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. Dziękujemy za NOMINACJĘ Przedszkolu w Nowej Wsi. Podjęliśmy to wyzwanie, zwłaszcza, że to szlachetna i bardzo potrzebna inicjatywa. Do dalszego wykonania zadania nominujemy:

1. Gminne Przedszkole w Strażowie

Zapraszamy wyżej wymienione ośrodki do uczestnictwa w wyzwaniu zainicjowanym przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu.

Jak przekazać niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste. Wystarczy:

1. Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych).

2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. „taniec motyla".

3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres: motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).

4. Nominować kolejne osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.

5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.

6. Na wykonanie zadania każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin

• Nowa galeria Dzień Ziemi została dodana do albumu fotograficznego

22 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Ziemi. Przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawostek na temat naszej planety, poznały zasady recyklingu i co należy robić, aby chronić środowisko naturalne. Wykonały ilustrację ruchową do piosenki "Ochroń Ziemię" i wykonały pracę plastyczną: medal "Przyjaciel Przyrody".