• DZIEŃ FLAGI

• Nowa galeria DZIEŃ FLAGI została dodana do albumu fotograficznego

Dzisiaj w przedszkolu obchodziliśmy niezwykłe święto. Było one poświęcone SYMBOLOM NARODOWYM. Przedszkolaki w czsie zajęć miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi oraz to jak symbole narodowe szanować. Wysłuchały okolicznościowych wierszy, znanych piosenek. Obejrzały projekcję multimedialną pt. "Majowe święta" poświęconą świętom 1 MAJA (ŚWIĘTO PRACY), 2 MAJA (DZIEŃ FLAGI) i 3 MAJA (ŚWIETO KONSTYTUCJI 3 MAJA). Wykonały także GODŁO w postaci Orła Białego.

• Święto Ziemi - Maluszki

• Nowa galeria Święto Ziemi - Maluszki została dodana do albumu fotograficznego

21.03.2023 Maluszki obchodziły Święto Ziemi. W oparciu o ,,Bajkę o Planetce" utrwaliły jak należy dbać o Naszą Ziemię, segregowały śmieci do odpowiednich worków i układały ,,zakrętkowe" obrazki.

• Dzień Książki

• Nowa galeria Dzień Książki została dodana do albumu fotograficznego

W kwietniu obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Książki. Przedszkolaki odgadywały zagadki, dowiedziały się jakie są rodzaje książek, zalety ich czytania, jak o nie dbać. Poznały również Kodeks Małego Czytelnika.

• QUIZ EKOLOGICZNY - STARSZAKI

• Nowa galeria QUIZ EKOLOGICZNY - STARSZAKI została dodana do albumu fotograficznego

Grupa starszaków w piątek 21.04.2023r. przystąpiła do QUIZU EKOLOGICZNEGO przygotowanego z okazji DNIA ZIEMI. Był to quiz wiedzy o ekologi. Jego celem było sprawdzenie nabytych przez przedszkolaków wiadomości z zakresu ekologii i przyrody. Sprawdziliśmy jak dobrze znamy się na ekologii? Czy wiemy, jak chronić przyrodę i dbać o nasze zasoby naturalne.

• KONKURS RECYTATORSKI

• Nowa galeria KONKURS RECYTATORSKI została dodana do albumu fotograficznego

STARSZAKI

KONKURS RECYTATORSKI już za nami.

31.03.2023r. odbył się w naszym przedszkolu KONKURS LOGOPEDYCZNY MISTRZ POPRAWNEJ WYMOWY.

Wzięło w nim udział 23 przedszkolaków z grupy starszej. Dzieci prezentowały wybrane przez siebie wiersze Jana Brzechwy. Po obradach jury zadecydowało przyznać wszystkim uczestnikom pierwsze miejsce. Wyróżniono dwie uczestniczki: Karolinkę i Ruslankę.

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

• Nowa galeria PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY została dodana do albumu fotograficznego

STARSZAKI

Dzisiaj grupę starszaków odwiedziła PANI WIOSNA. Podczas Jej wizyty było uroczyście i wesoło. Starszaki z radością powitały nową porę roku. Nie obeszło się też bez pożegnania ZIMY w postaci MARZANNY.

Do zobaczenia zimo za rok.

• Dzień Kolorowej Skarpetki

• Nowa galeria Dzień Kolorowej Skarpetki została dodana do albumu fotograficznego

20.03.2023 obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki. W tym dniu solidaryzujemy się z dziećmi chorymi na Zespół Downa. Kolorowe Skarpetki są symbolem niedostosowania społecznego tych dzieci.

• MALI PALEONTOLODZY

• Nowa galeria MALI PALEONTOLODZY została dodana do albumu fotograficznego

Poznajemy pracę paleontologa. Na zajęciach przedszkolaki zapoznały się z pracą paleontologa. Obejrzały projekcję multimedialną o tym zawodzie. Składały szkielet T-Reksa z drewnianych elementów, a następnie odkopywały szkielet Stegozaura. Wspólnie doszły do wniosku, że praca paleontologa jest bardzo ciekawa ale ciężka.

• Dzień Dinozaura

• Nowa galeria Dzień Dinozaura została dodana do albumu fotograficznego

Dnia 27.02.2023 obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Dzieci poznały skąd się wywodzi ich nazwa, do jakiego gatunku zwierząt należą, poznały powody ich  wyginięcia. Było wiele dinozaurowych zadań i zabaw. Wszystkich zachwycił wybuch wulkanu. Na zakończenie wszyscy bawili się na dinozaurowej dyskotece.

• ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

• 17.02. świętowaliśmy "Światowy Dzień Kota". Dzieci zapoznały się z różnymi rasami kotów, ich obyczajami i sposobami pielęgnacji. Były różne wesołe "kocie zabawy" przy znanych piosenkach. Nie zabrakło też "kocich konkursów".

Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi dzieci na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

• WALENTYNKI W GRUPIE STARSZAKÓW

• Nowa galeria WALENTYNKI W GRUPIE STARSZAKÓW została dodana do albumu fotograficznego

W dniu świętego Walentego

nic nie może dziać się złego,

nikt nie może się dziś złościć,

bo dziś nadszedł dzień miłości!!!

We wtorek 14 lutego obchodziliśmy w grupie starszaków "Walentynki". Przedszkolaki udekorowały naszą salę czerwonymi serduszkami. Zapoznały się z historią Walentynek, rozmawiały o tym jak okazywać przyjaźń, miłość bliskim osobom. W tym dniu uroczyście rozpakowaliśmy POCZTĘ WALENTYNKOWĄ, która okazała się pełna miłych niespodzianek.

• Nowa galeria Dzień Babci i Dziadka została dodana do albumu fotograficznego

We wtorek obchodzilismy w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki mówiły wierszyki, śpiewały piosenki dla swoich kochanych dziadków. Starszaki przedstawiły również Jasełka Bożonarodzeniowe.

• PRZEDSZKOLNA WIGILIA

• Nowa galeria PRZEDSZKOLNA WIGILIA została dodana do albumu fotograficznego

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. W dzień Wigilii w całym przedszkolu panowała radosna, ożywiona atmosfera. W przepięknie przystrojonej sali zebrały się dzieci, personel przedszkola oraz Pani Dyrektor, która złożyła dzieciom i pracownikom najlepsze bożonarodzeniowe życzenia. Wszyscy podzielili się opłatkiem, a następnie zjedli tradycyjne wigilijne potrawy.

• Mikołaj i alpaki w przedszkolu

• Nowa galeria Mikołaj i alpaki w przedszkolu została dodana do albumu fotograficznego

Wizyta Mikołaja w przedszkolu to duże przeżycie dla dzieci. Tegoroczne odwiedziny były dla nich wielką niespodzianką, ponieważ wraz z wyczekiwanym gościem przybyły alpaki. Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem przywitały niespodziewanych gości. Miały możliwość karmić zwierzaki marchewką, głaskać je i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Ten dzień długo zostanie w pamięci dzieci.